صفحه اصلي درباره مامایی اخبار مامایی درباره ما تماس با ما عضویت در جمعیت لینک شعب
صفحه اول
تماس با ما
RSS
شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨  -  
 » 
منوی اصلی
تبلیغات
 

 
 
اخبار > هرگونه مداخلات مربوط به درمان ناباروری همچون IUI در مطب متخصصین زنان ممنوع است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت اعلام کرد

هرگونه مداخلات مربوط به درمان ناباروری همچون IUI در مطب متخصصین زنان ممنوع است

به گزارش خبرنگار جمعیت مامایی ایران به نقل از وبدا، دکتر عسگری با تاکید بر این که هنر مدیریت شناسایی موافقین و مخالفین در اجرای فعالیت ها و نحوه برخورد مناسب با آنها براساس استراتژی های مدیریتی است، گفت: دستورالعمل هایی که از سوی معاونت درمان ابلاغ شده است به صورت جدی نظارت و پیگیری می شود و از جمله این موارد دستورالعمل عدم ارجاع بیمار به بیرون از بیمارستان برای تهیه اقلام پزشکی است که به دلیل اهمیت این موضوع، این دستورالعمل در بیمارستان های خصوصی اجرا و در شهر تهران به صورت جدی پیگیری می شود و از شنبه آتی نظارت ها صورت می گیرد.

مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت افزود: براساس دستورالعمل بازدید از مراکز شیمی درمانی سرپائی تحت پوشش دانشگاه و انطباق آن با آیین نامه جدید ابلاغی طی بازه زمانی یک ماهه، تمامی مراکز باید مجوز های لازم را با توجه به ضوابط ابلاغی اخذ کنند.  

وی با بیان اینکه دریافت تعرفه دولتی و تمکین از دستورالعمل مربوطه در این زمینه در  بیمارستان های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و شهرداری ضروری است، گفت: در صورت وقوع تخلف، از سوی سازمان بازرسی استان برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

دکتر عسگری با اشاره به این که 84 مرکز ناباروری در کشور وجود دارند که براساس دستورالعمل جدید ابلاغی عمل می کنند، تصریح کرد: انجام هرگونه مداخلات مربوط به درمان ناباروری همچون IUI در مطب متخصصین زنان ممنوع است.

وی ادامه داد: از زمان ابلاغ دستورالعمل موارد وقایع ناخواسته تهدید کننده حیات مطابق با کمیته جهانی ثبت خطاهای درمانی 48 دانشگاه گزارشات مربوطه را ارائه داده اند و براساس این گزارشات وقایع مهمی که روی داده براساس کدها مشخص شده اند.
مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات مثبت در حوزه گردشگری سلامت، گفت:  تمامی بیمارستان های پذیرنده بیماران خارجی باید دارای واحد IPD باشند و بستری بیماران خارجی در بیمارستان یا مرکز جراحی محدود فاقد IPD ممنوع می باشد و مراکز متخلف با لغو پروانه تاسیس و یا کاهش درجه روبرو خواهند شد.

دکتر عسگری با بیان اینکه نگاه به ابزار اعتباربخشی با رویکرد جدید تغییر یافته است، افزود:  توجه به ارزیابی مراقبت و درمان ایمن، اثر بخش و به موقع، و نیز عملکرد مدیران، تغییر روش بازدید های سالیانه به بازدید های ادواری سرزده و ارزیابی جامع دو سال یکبار، تمرکز بر عملکرد  واقعی بیمارستان و استفاده بهینه از منابع موجود و ایجاد فضای رقابتی از رویکردهای اصلی این تغییرات است.


١٠:٥٦ - پنج شنبه ٧ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٣٧١    /    تعداد نمایش : ١٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: